Až se příští rok na pět českých a slovenských pódií vrátí kapela Lucie, nepůjde jen o nostalgickou záležitost pro ty, kdo na hudbě Lucie vyrůstali v devadesátých letech. Turné zaštítěné českou pobočkou agentury Live Nation by mělo rozpočtem i technickou náročností konkurovat mezinárodním produkcím.

„Tlačíme Lucii, aby využila všech multimediálních vymožeností, které se za deset let od jejího rozpadu objevily,“ řekl pro IHNED.cz Robert Porkert, ředitel české Live Nation.

Nemyslíte, že by Lucie mohla vyprodat víc než tři české a dvě slovenské haly?

Ty vybrané arény mají různé kapacity a omezení, ale obecně jde o největší zastřešené haly v Česku i na Slovensku, a tudíž jediné, kde lze produkci takového koncertu postavit. Existují samozřejmě i další místa, mohli jsme jet do Liberce, do Karlových Varů či do hokejové haly v Plzni, ale ani v jednom se necítíme tak silní.

Nevěříme, že bychom tam dnes přitáhli tolik lidí, protože nejde o běžné koncertní destinace. Nadto lidé jsou zvyklí chodit do míst, kde očekávají nějakou úroveň služeb a komfort.

Proto jsou třeba v Praze a v Bratislavě dražší vstupenky?

To závisí na kapacitě haly a situaci na trhu. V menších městech si nemůžeme dovolit nasadit tak vysoké vstupné jako v Praze, kde mají lidé vyšší příjmy. Na pražském koncertu v O2 Areně sice nebudeme snižovat patro, zato přidáme zvukovou techniku, aby byl zážitek silnější.

V Ostravě, kde se nejdražší vstupenky prodávají za 990 Kč, je kapacita haly větší než v Brně. Tam jsou nižší ceny, ale do haly se vejde méně návštěvníků. Brněnská hala je navíc starší a omezená výškou, dlouho jsme si nebyli jistí, že se nám v ní podaří postavit pódium.

A pak je tu další věc: lidé od koncertu pořádaného Live Nation očekávají, že bude dobře slyšet, že si z něj odnesou zážitek. Protože koncert už dnes není jen o muzice, je to komplexní vjem. To, že si nás lidé spojí s turné Lucie, jim snad dává jakousi garanci, že to nebude odfláknuté.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se