O milion korun víc než loni a o tři miliony víc než v roce 2011 utržil za vstupenky letošní ročník Pražského jara.
Sedadla všech pěti desítek vystoupení byla podle pořadatelů obsazena z 93 procent, loni to bylo "jen" 88 procent. Letošní příjem ze vstupného dosáhl 22,5 milionu korun a koncerty navštívilo na 36 tisíc lidí.
Nejde o hity
"Neprodané vstupenky nás netrápí, protože pořádáme i menšinové koncerty, které jsou daní festivalu za to, že není populistický," řekl HN ředitel festivalu Roman Bělor s tím, že Pražskému jaru nejde pouze o "hity".
"To by byla zkáza. Dva roky by to fungovalo, ale pak by to festival zničilo, protože by ztratil dynamiku, která v programech musí být."
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










