O milion korun víc než loni a o tři miliony víc než v roce 2011 utržil za vstupenky letošní ročník Pražského jara.

Sedadla všech pěti desítek vystoupení byla podle pořadatelů obsazena z 93 procent, loni to bylo "jen" 88 procent. Letošní příjem ze vstupného dosáhl 22,5 milionu korun a koncerty navštívilo na 36 tisíc lidí.

Nejde o hity

"Neprodané vstupenky nás netrápí, protože pořádáme i menšinové koncerty, které jsou daní festivalu za to, že není populistický," řekl HN ředitel festivalu Roman Bělor s tím, že Pražskému jaru nejde pouze o "hity".

"To by byla zkáza. Dva roky by to fungovalo, ale pak by to festival zničilo, protože by ztratil dynamiku, která v programech musí být."

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se