Získal tři Oscary. Dva za režii filmů kritizujících válku ve Vietnamu – Četa a Narozen 4. července. A vůbec prvního Oscara si odnesl ještě jako scenárista za Půlnoční expres. "Strašně jsem tehdy zpychl," vzpomíná americký režisér a producent Oliver Stone v rozhovoru, který přináší pondělní vydání HN.

Inerview, které Stone poskytl redaktorce Jindřišce Bláhové během víkendu na festivalu v Karlových Varech, se dotýká především Stoneova posledního dokumentu Nevyřčené dějiny Spojených států. V něm chtěl filmař odkrýt "skutečnou" historii USA jako mocnosti usilující o světovou nadvládu: od druhé světové války k Obamovi, jehož kritizuje za pokračování v Bushově politice.

V knize On History, kterou jste napsal s Tariqem Alim, razí Ali termín "proti-fakt", tedy alternativní historii "co by kdyby". Co by se stalo s Oliverem Stonem, kdyby neodešel do Vietnamu a neprošel zkušeností, jež změnila jeho život? Pracoval by na Wall Street jako jeho otec?

Kdo ví, jestli bych šel v otcových stopách. Vietnam ale nebyla jediná událost, jež mě ovlivnila.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.