Ať je člověk pár kroků od domu, nebo na cizím kontinentě, místní obrazová vodítka mu napovědí, která toaleta slouží dámám, za jakými dveřmi najde ošetřovnu a kde nebude vítaný, pokud má zrovna v ruce zapálenou cigaretu, kornout zmrzliny či střelnou zbraň.

Americký umělec Keith Haring usiloval na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let o to, aby jeho umění bylo stejně čitelné a přímočaré jako piktogramy.

V deníkových zápiscích, jež nyní vyšly v českém překladu, vytýká umělcům, že vytvářejí nesrozumitelná díla a tím lidem odpírají právo na to těšit se z umění. Teprve až se umění otevře divákům, mohou se otevřít i oni jemu, uvažuje Haring.

Svému deníku svěřoval úvahy o palčivých otázkách doby a rozvíjel v něm osobní filozofii tvorby. Aby se k ní mohl vracet ve chvílích, kdy ztrácel víru, že má jeho malování smysl.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.