Až dvojsmyslně vyzněla slova ministra kultury Jiřího Balvína, který si ve čtvrtečním pořadu České televize Události, komentáře stěžoval, že ten nálet komárů se nedá vydržet.

Jako by totéž říkal o otázkách, na které se rozrušenému Balvínovi nepodařilo nacházet odpovědi. V interview nejprve nařkl redaktorku ČT Zuzanu Tvarůžkovou, že ve vysílání vybízela veřejnost k protestům, dokud mu nebylo sděleno, že redaktorka pouze citovala vyjádření expertní komise. Na konci debaty už se Balvín dokonce omluvil premiérovi Jiřímu Rusnokovi, pokud mu odvoláním ředitele Národního divadla zkomplikoval šanci na získání důvěry v parlamentu.

Balvín přitom v pořadu vznesl řadu závažných obvinění. Například prohlásil, že Burian byl obětí hrátek členů expertní komise, která ho jmenovala, tedy například dramatika Milana Uhdeho či senátora Jiřího Šestáka. "Podle mých informací členové expertní komise chtěli přes Buriana divadlo řídit," prohlásil Balvín. "Mám dojem, že někteří členové chtěli uplatňovat mocenské ambice, vždyť ovládají mnoho divadel v České republice, z toho mám obavy."

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se