Až dvojsmyslně vyzněla slova ministra kultury Jiřího Balvína, který si ve čtvrtečním pořadu České televize Události, komentáře stěžoval, že ten nálet komárů se nedá vydržet.

Jako by totéž říkal o otázkách, na které se rozrušenému Balvínovi nepodařilo nacházet odpovědi. V interview nejprve nařkl redaktorku ČT Zuzanu Tvarůžkovou, že ve vysílání vybízela veřejnost k protestům, dokud mu nebylo sděleno, že redaktorka pouze citovala vyjádření expertní komise. Na konci debaty už se Balvín dokonce omluvil premiérovi Jiřímu Rusnokovi, pokud mu odvoláním ředitele Národního divadla zkomplikoval šanci na získání důvěry v parlamentu.

Balvín přitom v pořadu vznesl řadu závažných obvinění. Například prohlásil, že Burian byl obětí hrátek členů expertní komise, která ho jmenovala, tedy například dramatika Milana Uhdeho či senátora Jiřího Šestáka. "Podle mých informací členové expertní komise chtěli přes Buriana divadlo řídit," prohlásil Balvín. "Mám dojem, že někteří členové chtěli uplatňovat mocenské ambice, vždyť ovládají mnoho divadel v České republice, z toho mám obavy."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.