O vůdcích, zradách a třeba i servilní poslušnosti. Tedy text o situaci, která je obecná pro lidské společenství a které si za posledních pár desetiletí užila česká společnost opravdu vrchovatě. Vlastně si ji masochisticky užívá nadále. V nové knize nazvané Lorenz, zrady se jedenapadesátiletá Anna Zonová k nebezpečným tikům českých dějin i přítomnosti přibližuje pomocí ironie a sarkasmu.

Když už není možná žádná debata, pak přichází teprve ta správná zbraň - zesměšnění namyšlených lidí jejich karikováním a uvolnění vlastního napětí osvobozujícím humorem. Kdysi za komunismu tak účinně brnkala na nervy papalášům z černých šestsettřináctek třeba Společnost za veselejší současnost.

Příběh partyzána Lorenze mohl být thrillerem, ale Zonová zvolila jiné prostředky. Něco na pomezí Farmy zvířat, Krále Ubu a Sorokinova Dne opričníka. Tedy silně stylizovaný jazyk, trochu hovniskový, trochu jak z ruských udatných eposů. Touha po moci a vlastní důležitosti je zase orwellovsky prasečí a některé z partyzánských průpovídek opravdu jarryovské.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.