Vloupání, které minulou středu zažilo muzeum Malawi v egyptském městě Minia, vedlo zřejmě k nejhoršímu plenění v moderních dějinách země. Alespoň to tvrdí Egyptské ministerstvo památek, které ve středu dokončilo sčítání škod.

V Malawi se podařilo zachránit jen padesát předmětů z celkových 1089 exponátů, tedy méně než procent sbírky. Kromě toho při vloupání zemřelo několik hlídačů a prodavač lístků, kteří se vandalům snažili postavit na odpor.

Jak upozorňuje server The Art Newspaper, jde o další důkaz toho, jak protesty v Káhiře oslabují policejní síly, které by za jiných okolností měly střežit památkově chráněná místa v zemi. V muzeu však policista nebyl jediný, a ještě toto pondělí do budovy vnikla druhá skupinka ozbrojenců. Tento týden také několik odstřelovačů mířilo na policejní stanici, která se nachází nedaleko od muzea.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.