Provazochodkyně na podpatcích, striptýz v desetimetrové výšce či "sex" s plyšovou hračkou. Pokud by se někomu zdálo, že po čtyřiceti letech existence žánru už nemá nový cirkus co objevovat, toho vyvede festival Letní Letná spolehlivě z omylu.

A především to platí o prvních dvou francouzských hvězdách letošního desátého ročníku Letní Letné – proslulých souborech Les Colporteurs a Cahin Caha. Právě Cahin Caha slíbil "cirque érotique" – a od počátku představení je jasné, že varování o nepřístupnosti mládeži bylo myšleno vážně.

Pokleslost v uvozovkách

"Dámy a pánové, máte-li s sebou mobilní telefony, přepněte je prosím na vibrační režim a strčte si je za poklopec," instruuje diváky průvodce představením souboru Cahin Caha, laškovný a vyzývavě oděný transsexuál Rose. O lascivnost a nahotu není ve stejnojmenné inscenaci nouze.

Chvílemi se dokonce zdá, jako by se Rose na Letné zapomněla z víkendové Prague Pride – řada rekvizit včetně neodmyslitelného boa a obřích péřových vějířů zřetelně odkazuje ke queer estetice a sexuální jinakost tu nereprezentuje zdaleka jen titulní postava.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.