Provazochodkyně na podpatcích, striptýz v desetimetrové výšce či "sex" s plyšovou hračkou. Pokud by se někomu zdálo, že po čtyřiceti letech existence žánru už nemá nový cirkus co objevovat, toho vyvede festival Letní Letná spolehlivě z omylu.

A především to platí o prvních dvou francouzských hvězdách letošního desátého ročníku Letní Letné – proslulých souborech Les Colporteurs a Cahin Caha. Právě Cahin Caha slíbil "cirque érotique" – a od počátku představení je jasné, že varování o nepřístupnosti mládeži bylo myšleno vážně.

Pokleslost v uvozovkách

"Dámy a pánové, máte-li s sebou mobilní telefony, přepněte je prosím na vibrační režim a strčte si je za poklopec," instruuje diváky průvodce představením souboru Cahin Caha, laškovný a vyzývavě oděný transsexuál Rose. O lascivnost a nahotu není ve stejnojmenné inscenaci nouze.

Chvílemi se dokonce zdá, jako by se Rose na Letné zapomněla z víkendové Prague Pride – řada rekvizit včetně neodmyslitelného boa a obřích péřových vějířů zřetelně odkazuje ke queer estetice a sexuální jinakost tu nereprezentuje zdaleka jen titulní postava.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se