Kanadským klubům, barům a restauracím s hudební produkcí hrozí rapidní úbytek muzikantů. Čerstvě schválený zákon, jenž v zemi začal platit 31. července, totiž po majitelích těchto prostor požaduje, aby zaplatili speciální poplatek za každého cizince, jehož do země za účelem koncertu či vystoupení přivezou.

Poplatek čítá 275 kanadských dolarů (v přepočtu cca 5150 korun) na hlavu a vztahuje se nejenom na hudebníky, ale i jejich manažery, řidiče, promotéry či zvukaře, informoval deník Calgary Herald.

Podle něj se proti nařízení postavili majitelé barů, promotéři i bookingové agentury. Bojí se, že vinou tohoto zákona se jim zvednou náklady třikrát až čtyřikrát.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se