Nejde o pověstmi opředeného hliněného Golema s šémem uprostřed čela, ale o holohlavou postavu v bílém, která představuje démona Židovského ghetta. Právě tímto Golemem podle románu Gustava Meyrinka byla zahájena divadelní sezona v Praze.

Zážitek spojený s divadlem, výtvarnou instalací, koncertem i hrou, jenž dal nahlédnout do útrob opuštěné klasicistní vily na Štvanici, připravili studenti a čerství absolventi pražské Divadelní fakulty Akademie múzických umění ze sdružení Tygr v tísni. K vidění bude už jen do soboty.

„Procházejte se po domě, jak je libo, buďte zvídaví, ale za žádnou cenu nevydejte ani hlásku,“ instruuje hned na začátku překvapené diváky dívka s odhaleným dekoltem a vysokým rozparkem. S těmito slovy rozdá návštěvníkům staré klobouky. Není to sen, ani halucinace, jsme uprostřed divadelního představení, které interpretuje román německy píšícího spisovatele z přelomu devatenáctého a dvacátého století ovlivněného atmosférou staré Prahy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.