Et Cetera znamená latinsky „a tak dále“, ale také jméno výstavy dvanácti českých umělců. Ti byli vyzváni, aby světu doložili, kam se v Česku posunula výtvarná scéna za téměř pětadvacet let od sametové revoluce a co pro ně znamená svoboda projevu.

Podmínky italské nadace Eleutheria, která za expozicí v Italském kulturním institutu stojí a jež začala sledovat české umění přes bývalý socialistický realismus v Československu, byly poměrně přísné: věk do čtyřicet let, české občanství a posledních deset let aktivně strávených v Česku. Ať ten obraz není zavádějící.

Nadaci se po zveřejnění výzvy ozvalo téměř sedm set lidí, z nichž vzešla dvanáctka vystavujících. Je mezi nimi například finalista ceny Jindřicha Chalupeckého a laureát Ceny 333 pro umělce do 33 let Jakub Matuška alias Masker, výherce ceny Art Prague Young Award 2010 Jan Kaláb nebo David Hons známý jako Roman Týc ze skupiny Ztohoven.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.