Režisér Guillermo del Toro proměnil znělku Simpsonů ve dvouapůlminutovou poctu hororovému žánru. V úvodní sekvenci se objevují parodie postav z del Torových filmů jako Hellboy, Blade, Faunův labyrint nebo Pacific Rim, ale diváci mohou hledat také spoustu odkazů a drobných vtipů v pozadí. Poběží v neděli na kanálu Fox před Speciálním čarodějnickým dílem.

Hitchcock vedle Lovecrafta

Známý milovník hororů del Toro přenesl do světa Simpsonů všechny věci, které nejen v hororech miluje. Takže město Springfield bojuje s invazí zombií, policejní náčelník Wiggum se mění v kyklopa jako od animátora a režiséra Raye Harryhausena, Bart projede na skateboardu kolem monster z klasických hororů od studia Universal a na lavičce před školou krmí ptáky Alfred Hitchcock.

Vystupuje zde i chapadlovitá nestvůra Cthulhu, nejznámější Prastarý z příběhů H. P. Lovecrafta. Když na konci Líza propadne gaučem podobně jako Alenka do říše divů, zjeví se vedle ní hypnožába ze seriálu Futurama. Bartův nápis "Už nikdy nebudu..." odkazuje k románu Osvícení, což posléze potvrzuje samotný Stephen King.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se