Je to teprve pár měsíců, co Moravská galerie v Brně zrušila vstupné. Přesto musel návštěvník zdejší akce umělkyně Kateřiny Šedé tentokrát počítat s tím, že dovnitř se zadarmo nedostane.

Kdo minulý čtvrtek vešel do Kulturního domu, který výtvarnice do Brna přenesla z vesnice Bedřichovice, měl přinést malý dárek a předat jej oslavenkyním. Kateřina Šedá totiž v MG pořádala oslavu narozenin dvou nejstarších občanek Bedřichovic. Akce se uskutečnila v rámci jednoročního projektu v Moravské galerii nazvaného Bedřichovice nad Temží. Tato malá ves kousek za Brnem získala svůj přívlastek před třemi lety, kdy ji brněnská výtvarnice Šedá přenesla do Londýna. Před tamní galerií Tate Modern pak venkované předváděli, co dělají doma na svých zahrádkách a dvorech. A vznikl vlastně nový svátek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.