Od našeho zpravodaje v Cannes – "Ahoj, ruce nahoru, kdo má dneska kocovinu!" volá vytáhlý mladík v kožené bundě z pódia canneského kina Olympia. Je devět hodin ráno, zvedá se pár rukou a sálem zní smích.

"Jo, já jsem Patrick Hughes, režisér filmu The Expendables 3, a dneska vám z něj pustím dvě minuty," pokračuje energický muž, který se zatím prosadil zejména jako režisér sofistikovaných reklamních spotů.

I tak to v neděli vypadalo na filmovém festivalu v Cannes, kde přitom o Zlatou palmu soutěží snímky s nejvyššími uměleckými ambicemi.

Hotely na přímořském bulváru Croisette jsou ověšené plakáty a instalacemi k budoucím trhákům – tedy spíše bývaly. Letošní výzdoba je střídmá a odpovídá pokrizovému stavu: kde jsou ty doby, kdy před hotelem stála umělá zimní krajina k jakémusi animovanému filmu nebo kdy na rohu ulice hýbal pažemi obří Transformer.

Velká hollywoodská studia na festivalu přesto každoročně startují kampaně filmů, u nichž čekají největší obrat. A tak se letos už v hlavním programu v Cannes promítalo dobrodružství Jak vycvičit draka 2 a neděle patřila Expendables.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se