Rodačka z Ústí nad Labem Klaudia Dudová pracovala jako prodavačka, pak si vzala mateřskou a nyní se promenuje jen pár metrů od červeného koberce na filmovém festivalu v Cannes. "Na ulici nás teď zastavil starší chlap a ptal se, jestli jsem hrála v tom filmu. Říkal, jak se mu to líbilo. Je to tu neskutečné: moře, lidi, večírky," vypráví HN dívka, která na festival přijela jako představitelka hlavní role českého filmu Cesta ven.

Snímek, který do tuzemských kin vstoupí tento čtvrtek, vypráví příběh mladé romské matky, jejíž partner přijde o práci a kvůli výbušné povaze nemůže najít novou. Zatímco koketuje s představou, že by kvůli penězům mohl vraždit, žena se snaží žít normální život.

Tvrdý, ale přitažlivý a realistický film režiséra Petra Václava z prostředí polorozpadajících se měst a ubytoven ovšem nevyznívá jako obžaloba společnosti. Vyhýbá se všem klišé o soužití různých kultur a nikomu nenadržuje. V Cannes se snímek promítal v nesoutěžním panelu L'Acid minulý týden v pondělí ráno a znovu večer coby první český celovečerní snímek za posledních 16 let.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se