Přestože oslavy pětadvacátého výročí sametové revoluce v Česku ve velkém propuknou až na podzim, již na 4. června připadá výročí prvních polosvobodných voleb v Polsku. V nich vítězství Solidarity de facto odstartovalo konec komunistického režimu.

Pražské centrum současného umění Meetfactory proto na letošního 4. června chystá komponovaný večer, při němž společně vystoupí česká kapela Buty a polští SBB.

Těsně předtím se návštěvníci budou moci zúčastnit výtvarného happeningu umělce Davida Černého a vyjádřit, co pro ně dnes znamená svoboda.

“Detaily ještě musím vymyslet, ale každopádně to vnímám jako protikomunistickou akci,” řekl HN Černý.

“Vše prokomunistického, co se dnes děje, beru jako přitakání nynější ruské politice. Proto je pro mě zdravé udělat všechno, co je proti,” dodal umělec. Ten dá návštěvníkům Meetfactory možnost vyjádřit se k tématu svobody obrazy či slovy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.