Ve věku 70 let zemřel americký soulový zpěvák a skladatel Bobby Womack. Informovala o tom v noci na sobotu jeho agentka Sonya Kolowratová, bližší podrobnosti však nesdělila.

Womack ovlivnil množství hudebníků, od kapely Rolling Stones po Damona Albarna. Spolupracoval s hvězdami jako Janis Joplinová, Aretha Franklinová a Ray Charles. V roce 2009 byl uveden do Rokenrolové síně slávy.

Před dvěma lety mu byla diagnostikována Alzheimerova nemoc. Měl také množství dalších zdravotních problémů, včetně rakoviny prostaty, cukrovky či problémů se srdcem, uvedly agentury AP a Reuters.

Womack původně vytvořil skupinu The Valentinos se svými bratry. Od konce šedesátých let vystupoval pod vlastním jménem a vydal řadu alb. V roce 2012 mu vyšlo poslední album The Bravest Man in the Universe. Nahrál ho s Damonem Albarnem, frontmanem britpopových Blur a kultovní komiksové kapely Gorillaz.

Womack napsal také množství písní, včetně hitu It's All Over Now nahraného skupinou Rolling Stones nebo Trust Me pro Joplinovou. V jeho vlastní kariéře ho nejvíce proslavily písně That's The Way I Feel About 'Cha a Woman's Gotta Have It.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist