V České republice pokračuje natáčení historického televizního seriálu BBC The Musketeers, a to ve spolupráci s barrandovským studiem. Atmosféru mu dodávají i kvalitní a historicky věrné dekorace, řekl vedoucí barrandovské stavby Štěpán Červený.

"Na projektu spolupracujeme už dva roky, stavěli jsme je například v Doksanech, Roudnici nad Labem, v Dolních Beřkovicích, Libochovicích, klášteru Chotěšov, na Točníku či v Dobříši," uvedl Červený. Na těchto místech vytvářeli barrandovští specialisté venkovní stavby, ale upravovali i interiéry zámků a hradů.

Například v areálu v Doksanech pod rukama barrandovských pracovníků vyrostlo autentické historické městečko s domky, hradbami, nádvořím, ale i královninou ložnicí či dobovým vězením. V klášteře Chotěšov zase vznikla unikátní vestavěná dekorace – do detailů propracovaný otáčecí zvěrokruh.

"Barrandovská stavba má více než osmdesátiletou historii jak v oblasti výroby filmových a televizních dekorací, tak i staveb pro společenské prezentace, výstavní stánky a interiérové komponenty. Disponujeme kapacitou pro výrobu jakékoliv filmové výpravy realizované v ateliérech i exteriérovém pozemku našeho studia nebo na lokacích po celé České republice," dodal Červený.

Stavba není jediným barrandovským vkladem do seriálu The Musketeers. Na natáčení putuje také řada rekvizit, především dobového nábytku z Fundusu Barrandov Studia, nebo sochy ze sbírek barrandovské štukatérny. Britská produkce si tu pronajímá i sklady a opakovaně se vrací natáčet na exteriérový pozemek studia.

V současnosti vzniká druhá řada seriálu, jehož natáčení v Česku zajišťuje produkční společnost Czech-Anglo Productions. V hlavních rolích vystupují Howard Charles, Tom Burke, Santiago Cabrera a Luke Pasqualino. Právě ten, který hraje D´Artagnana, si podmínky natáčení v ČR vyzkoušel v roce 2012, kdy se objevil ve vedlejší roli akčního sci-fi Snowpiercer.