Pořadatelé festivalu alternativní hudby Creepy Teepee, který se každoročně konal v areálu kutnohorského pivovaru, chtějí akci udržet ve městě. Stavební úřad pořádání hudebních produkcí v pivovaru zakázal kvůli stížnostem na hluk. Organizátoři se proto pokusí najít pro festival jiné místo v Kutné Hoře. Pokud by to nevyšlo, musela by se přehlídka přestěhovat jinam, řekl jeden z pořadatelů Štěpán Bolf.

Hluk při kulturních a společenských akcích v pivovaru podle hygieniků překračoval povolené limity. Stavební úřad proto jejich pořádání zakázal. Areál, který před několika lety opustila společnost Heineken, podle něj není na podobné akce připraven.

Bolf by rád zachoval pořádání Creepy Teepee v pivovaru, což by šlo jen v případě nové kolaudace. Pokud se potvrdí, že to není možné, budou organizátoři hledat jiný vhodný prostor ve městě. "Budeme se snažit, aby ten festival zůstal v Kutné Hoře, protože je s ní po těch šesti letech už docela spojený," podotkl Bolf.

Uvědomuje si ale, že možnosti jsou omezené. Do areálu Galerie Středočeského kraje v bývalé Jezuitské koleji, kde festival začínal, se pořadatelé vrátit nechtějí. Budou jednat o novém místě s novým vedením radnice, případně i se soukromými subjekty. "Když to nevyjde v Kutné Hoře, tak bychom se snažili najít jiný prostor v jiném městě. Pravděpodobně v nějakém menším městě, které je v dosahu Prahy," uvedl Bolf. Přímo do metropole by přehlídku stěhovat nechtěl, protože by prý v pražském provozu "zapadla" nebo dostala úplně jinou podobu.

Festival se pravidelně koná v polovině července. Pořadatelé podle Bolfa zatím nedostali žádné oficiální vyjádření úřadů a standardně oslovují kapely a přehlídku připravují. "Do konce února ale musíme mít jasno v tom, kde akce bude. Protože to nemůžeme plánovat jen tak do vzduchu," podotkl.