Český soubor Spitfire Company dvakrát vystoupil v prestižním washingtonském Kennedyho centru. Šlo o první vystoupení českého divadla na tomto jevišti, jak informovala mluvčí divadla Tereza Havlíčková.

Soubor v pondělí a úterý předvedl v Terrace Theater Kennedyho centra své nejstarší představení Hlas Anne Frankové s významnou představitelkou fyzického divadla Miřenkou Čechovou, která už v roce 2002 získala ocenění Best of dance deníku The Washington Post za hru S/He is Nancy Joe. Úterní představení navíc bylo zařazeno do vzdělávacího programu ArtsEdge Kennedyho centra.

Soubor Spitfire Company v zahraničí vystupuje stále častěji. Jeho představení jako Antiwords nebo One Step Before the Fall byly letos uvedeny v Británii, Itálii, Německu, Polsku, Jižní Koreji, USA, Jižní Africe a Norsku.

Už v sobotu Čechová spolu s režisérem Petrem Boháčem vytvořila ve spolupráci s Českým centrem v New Yorku závěrečný večer oslav 25. výročí sametové revoluce s názvem Fragile Freedom (Křehká svoboda). Během události bylo odehráno 13 skladeb, které čeští skladatelé zkomponovali zvlášť pro tuto příležitost.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist