Podle francouzského spisovatele Patricka Modiana, letošního laureáta Nobelovy ceny za literaturu, díky internetu a sociálním médiím vznikne nový literární žánr spočívající v jiném využití lidské paměti. Modiano to podle agentury AFP prohlásil ve Švédsku, kde o víkendu uspořádal svoji první tiskovou konferenci od chvíle, co byl vyhlášen nositelem ceny. „S novými technologiemi by se budoucí autoři mohli naučit novému způsobu, jak zachycovat útržky vzpomínek. Lidskou paměť stimuluje, když se jako nyní s internetem tak rychle dozvídá a zase zapomíná nové věci,“ uvedl.

„Podle mě na nové technologie zareagujeme tím, jak budeme paměť v budoucnosti používat. A bude to zcela jiné, než čemu jsme si navykli v 19. a 20. století,“ dodal Modiano. Sám sebe označil za příslušníka generace, která – v porovnání s tím, jak rychle dnes lidé díky internetu žijí – vyrůstala takřka v bezčasí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.