Český film Danielův svět se bude promítat v únoru na německém filmovém festivalu Berlinale. Snímek režisérky Veroniky Liškové bude součástí sekce Panorama, která se věnuje dokumentárním filmům zaměřeným na závažná společenská témata. Ve středu to oznámili organizátoři festivalu.

Film Danielův svět pojednává o české pedofilní komunitě a životních radostech i strastech jejích členů. Je příběhem zakázané lásky a neustálého boje za smíření se sebou samým i za možnost přijetí uvnitř společnosti, uvádí o filmu jeho distributor.

Téma pedofilie se objevuje v několika snímcích, které jsou zařazeny do programu nadcházejícího Berlinale. "Zjevně je na čase podívat se na toto téma nově," uvedli organizátoři festivalu.

Kromě Danielova světa se na festivalu budou zabývat pedofilií uruguayský film El hombre nuevo (Nový člověk), rakouský snímek Der letzte Sommer der Reichen (Poslední léto bohatých) a švýcarský film Dora oder Die sexuellen Neurosen unserer Eltern (Dora nebo Sexuální neurózy našich rodičů).

Berlinale se v německé metropoli uskuteční od 5. do 15. února 2015. Půjde už o 65. ročník jednoho z nejprestižnějších evropských filmových festivalů. Letos na přehlídce budou mít premiéru nové filmy režisérů Terrence Malicka, Petera Greenawaye či Kennetha Branagha.