Městské divadlo Brno na příští sezonu připravuje Krále Leara s Boleslavem Polívkou v titulní roli a také českou premiéru velkolepého muzikálu Titanic. Celkem na svých dvou scénách v sezoně 2015/2016 uvede osm nových inscenací, méně než v minulých letech. Devátou novinkou bude Radúz a Mahulena pod širým nebem v Biskupském dvoře, oznámila ve čtvrtek mluvčí divadla Lenka Pazourková.

Za nižším počtem premiér jsou podle Pazourkové provozní důvody. Diváci stále hojně chodí na starší tituly, na které by v případě silnějšího přívalu nových titulů nezbývalo dost prostoru. Divadlo adekvátně sníží také cenu předplatného, která pro příští sezonu činí 3200 korun. Studenti a důchodci zaplatí 2400 korun. Předplatné zahrnuje osm premiér v kamenných budovách, nikoliv devátou, letní inscenaci.

Polívka je častým hostem v Městském divadle Brno, na jehož chodníku slávy má také svou hvězdu. Naposledy slavil úspěch v hlavní roli komedie Williama Shakespeara Benátský kupec. Tentokrát se v režii Stanislava Moši představí jako Lear.

Činohra Městského divadla Brno chystá také akční komediální detektivku Splašené nůžky, ve které sami diváci určují průběh i samotný závěr inscenace, bláznivou komedii Červené komety a hořké drama Malý rodinný podnik. Muzikálový repertoár rozšíří Pískání po větru od Andrewa Lloyda Webbera a Prodaný smích, který měl v Německu premiéru loni pod názvem Timm Thaler. V Brně zazní také maďarská rocková opera Evangelium podle Marie.

Poprvé v Česku vpluje na jeviště muzikál Petera Stonea a Mauryho Yestona Titanic. Představení inspirované osudem jedné z největších námořních katastrof získalo hned po své premiéře na Broadwayi pět Cen Tony včetně té za nejlepší muzikál. V Brně Titanic nastuduje Stanislav Moša.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist