Americký jazzový trumpetista Chris Botti se svým orchestrem vystoupí 21. října v Kongresovém centru v Praze. Ve středu to oznámila pořadatelská agentura Live Nation. Vstupenky se budou v síti Ticketpro prodávat od 5. března v cenách od 950 do 1690 korun.

Podle světové kritiky se Chris Botti od vydání velmi pozitivně přijatého titulu When I Fall In Love stal jedním z nejprodávanějších amerických instrumentálních umělců. Slaví úspěch u popového i žánrově vymezeného publika, na svém kontě má čtyři jazzové nahrávky, které se umístily na prvních příčkách nejrůznějších žebříčků. Pyšní se zlatými i platinovými deskami, jakož i cenou Grammy. Získal ji v roce 2013 za své poslední album Impressions v kategorii Nejlepší popové instrumentální album.

"Botti koncertuje po celém světě, doposud prodal více než čtyři miliony alb. Našel formu uměleckého projevu, který začíná v jazzu a putuje za hranice jakéhokoliv žánru. V posledních třech desetiletích nahrával a vystupoval s těmi nejlepšími hudebníky včetně Stinga, Barbry Streisandové, Tonyho Bennetta, Lady Gaga, Paula Simona, Joni Mitchellové či Andrea Bocelliho," uvedl za pořadatele Petr Novák.

Podle něj tento trumpetista na koncertních cestách strávil více než 300 dní v roce a zahrál si i v prestižních světových centrech od newyorské Carnegie Hall až po opery v Sydney či Real Teatro v Itálii.

Jeho album Impressions podle Nováka potvrzuje fakt, že Chris Botti je jedním z nejzajímavějších umělců soudobé americké hudební scény. Poprvé a naposledy v Praze koncertoval před sedmi lety. Narodil se v Portlandu a část dětství trávil v Itálii. Na trumpetu prý začal hrát v devíti letech, když slyšel nahrávku Milese Davise My Funny Valentine. V roce 1995 vydal první sólové album. Jazz pro něj nepředstavuje přísně tradiční hudbu, rád se nechá inspirovat rockem či klasikou.

Související