Po deseti letech ve funkci z Metropolitního muzea umění v New Yorku, jedné z nejnavštěvovanějších uměleckých institucí na světě, odchází jeho prezidentka Emily Kernan Raffertyová. V létě ji nahradí kunsthistorik a manažer Daniel H. Weiss, jak muzeum oznámilo v noci na středu.

Weiss se bude zodpovídat přímo řediteli muzea Thomasi P. Campbellovi. K jeho prvním úkolům má patřit starost o fundraising, který je pro instituci s ročním rozpočtem okolo 300 milionů dolarů klíčový. Weiss již uvedl, že za tímto cílem chce do muzea přivézt nového viceprezidenta, který by se staral výhradně o shánění soukromých dotací. Sám Weiss má pak hlavně dohlížet na zhruba 1500 z celkových 2200 zaměstnanců muzea – konkrétně na ty pracující v odborech stavby, financí, investic, právního oddělení, služeb návštěvníkům či marketingu a merchandisingu.

Weiss ve funkci zažije v dohledné době převzetí budovy Whitneyho muzea amerického umění, která bude nově součástí Metropolitního muzea, a nejspíš také oslavy 150. výročí založení instituce. Ty proběhnou v roce 2020, ale už nyní se začínají připravovat.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se