Společnost Bontonfilm bude od června vedle českého a slovenského trhu distribuovat nosiče DVD a Blu-ray také do Maďarska. Dohoda se studii Universal Pictures, 20th Century Fox, Dreamworks Animation a MGM má trvat nejméně dva roky, jak ve čtvrtek oznámil Bontonfilm.

"Tento krok jednoznačně zapadá do naší distribuční strategie, považujeme jej za logický z hlediska blízkosti daných regionů," uvedl ředitel videodistribuce Bontonfilmu Daniel Dušek. Připomněl, že dobré obchodní vazby na maďarský trh má podnik ještě z dob, kdy byl korporátně spojený se společností CME.

Při jednání s filmovými studii Bontonfilmu pomohla zejména jeho spolupráce s obchodním řetězcem Tesco, který patří k významným klientům společnosti. Přes podobnost trhu a chování zákazníků Maďarsko v prodejích filmových nosičů podle Bontonfilmu zaostává za výsledky z Česka a Slovenska.

Jedním z očekávaných bonusů nové spolupráce má být úspornější výroba společné verze disku pro ČR, SR a Maďarsko, kdy se bude měnit pouze přebal podle jazyka země.

Bontonfilm na českém trhu působí od roku 1990, tehdy ještě jako společnost Bonton, která vyprodukovala film Tankový prapor. V roce 1992 Bonton zřídil divizi videodistribuce, která od roku 1993 fungovala samostatně pod značkou Bonton Home Video a zastřešovala veškeré aktivity související s výrobou, distribucí a prodejem nosičů. V roce 2011 se Bontonfilm stal součástí nadnárodní mediální skupiny CME, která později Bontonfilm prodala společnost Redbloo, jejímž majitelem se stal dosavadní generální ředitel Martin Palán.