Sezona 2015/2016 orchestru PKF - Prague Philharmonia ponese rukopis nového hudebního ředitele a šéfdirigenta Emmanuela Villaumeho. Zahajovací koncert 21. sezony se uskuteční 4. října v pražském Rudolfinu pod osobním Villaumeho vedením, jak informoval ředitel orchestru Radim Otépka.

"V nadcházející sezoně jsme se pokusili dát prostor nadání PKF, které má mnoho podob. Výsledkem je sezona začínající Beethovenovou velkolepou a energickou Symfonií č. 7 a končící romantickým Mendelssohnem," uvedl Villaume.

Vedle sedmé symfonie Ludwiga van Beethovena na úvodním večeru nové sezony PKF zazní díla Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Maurice Ravela a Antona Weberna. "Program demonstruje všechny myšlenky a tematické linky, se kterými se budou setkávat v nové sezoně na koncertech PKF," podotkl Villaume.

Mezi sólisty se na vystoupeních PKF v nadcházející sezoně objeví například zpěvačka a houslistka Iva Bittová, hornista Stefan Dohr, klavírista Ivo Kahánek, mezzosopranistka Dagmar Pecková nebo hráč na hoboj Ramón Ortega Quero.

Na některém ze slavnostních večerů se představí každý z předcházejících šéfdirigentů, kteří orchestr v jeho dvacetileté historii vedli. Tedy zakladatel Jiří Bělohlávek, švýcarský dirigent Kaspar Zehnder i Villaumův předchůdce Jakub Hrůša.

PKF se představí také v nových prostorách. Například závěrečný koncert se 5. června 2016 uskuteční v pražském Foru Karlín. Vystoupení hobojisty Quera zase 3. dubna příštího roku přivítá Lobkovický palác.

"Nadcházející sezona bude pro PKF - Prague Philharmonia opět novým začátkem, aniž bychom se ovšem nějak odvraceli od svojí výjimečné historie," konstatoval ředitel PKF Otépka.

Prodej abonmá na novou sezonu bude zahájen ve čtvrtek, jednotlivé vstupenky na ostatní koncerty pak bude možné zakoupit od 1. září.