Tom Hanks si znovu zopakuje roli harvardského symbologa Roberta Langdona v chystané filmové adaptaci thrilleru Inferno od spisovatele Dana Browna. Podle agentury Reuters bude tentokrát Hanks v roli muže, jehož sám považuje za „nejchytřejšího ze všech“, přicházet na význam dalších tajemných symbolů a šifer.

Inferno navazuje na bestsellerovou knihu z roku 2003 a taktéž komerčně úspěšný film Šifra mistra Leonarda, jenž vznikl tři roky nato. Tentokrát se ale děj zaměřuje na Dantovu Božskou komedii. Langdon ve filmu následuje stopu zanechanou v Dantově Pekle, aby svět zachránil před smrtící nákazou.

Filmová adaptace Inferna nyní začíná vznikat v Itálii, kde se řada scén natočí v nejznámějších budovách a na náměstích ve Florencii. „Ten příběh se mi líbí, protože operuje s několika druhy tajemství a přitom je do značné míry předvídatelný,“ uvedl v pondělí Hanks, když snímek v Itálii představoval.

Postavu Roberta Langdona pak přirovnal k Sherlocku Holmesovi. „Jsem sebestředný herec, takže rád hraji toho, kdo je ze všech nejchytřejší. Nedostávám role těch nejtvrdších chlápků ani těch největších fešáků. Alespoň jsem teď dostal roli toho nejchytřejšího,“ konstatoval Hanks.

Ten bude ve snímku účinkovat spolu s britskou herečkou Felicity Jonesovou. Režie se ujme opět Ron Howard, jenž stál i za filmovou verzí Šifry mistra Leonarda a také za další brownovskou adaptací Andělé a démoni z roku 2009. I v tomto filmu Hanks hrál Roberta Langdona. „Každý z těch filmů má trochu jiný styl a tón,“ říká dnes režisér Howard.

Inferno ale považuje za nejmodernější z celé série. „Jde víc na hranu a krize, o níž vypráví, působí velice opravdově a současně. Důrazem na psychiku postav a neodkladností toho, co se v příběhu musí stát, ten film vytváří jiný druh napětí,“ uvedl režisér.

Inferno přijde do kin příští rok, českou premiéru by mělo mít 13. října 2016.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist