Španělský operní pěvec Plácido Domingo v Praze natočí vánoční album za doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod vedením Eugena Kohna. Nahrávka, kterou vydá společnost Sony Records, vzniká v hostivařském studiu v Praze. Domingo by se měl v nejbližších dnech natáčení zúčastnit osobně, jak za orchestr informoval Janis Sidovský.

Album bude obsahovat částečně vlastní Domingovy skladby, ale hlavně písně jiných světových autorů, například Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Andrewa Lloyda Webbera, Irvinga Berlina, Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta nebo Giacoma Pucciniho. Některé texty napsal svému otci Plácido Domingo jr.

Čtyřiasedmdesátiletý Domingo sr. řídí operu v Los Angeles a stále zpívá. Loňskou sezonu ukončil rolí zamilovaného mnicha v opeře Thaïs Julese Masseneta. Pro Dominga to byla již stodevětatřicátá role v kariéře. Madridský rodák získal 12 cen Grammy a pořídil stovky nahrávek. 

Český národní symfonický orchestr koncertně spolupracuje s umělci klasického a populárního hudebního zaměření (Ennio Morricone, James Morrison, Serj Tankian, Andrea Bocelli, Sting, George Michael, Natalie Coleová, Rolando Villazón).

Orchestr založil v roce 1993 trumpetista Jan Hasenöhrl spolu s dirigentem Zdeňkem Košlerem. Od roku 2005 orchestr pořádá festival Prague Proms, který letos 21. června zahájí koncert Buddy Rich Bigband a v rámci něhož vystoupí také operní hvězda Anna Netrebková.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist