Španělský operní pěvec Plácido Domingo v Praze natočí vánoční album za doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod vedením Eugena Kohna. Nahrávka, kterou vydá společnost Sony Records, vzniká v hostivařském studiu v Praze. Domingo by se měl v nejbližších dnech natáčení zúčastnit osobně, jak za orchestr informoval Janis Sidovský.

Album bude obsahovat částečně vlastní Domingovy skladby, ale hlavně písně jiných světových autorů, například Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Andrewa Lloyda Webbera, Irvinga Berlina, Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta nebo Giacoma Pucciniho. Některé texty napsal svému otci Plácido Domingo jr.

Čtyřiasedmdesátiletý Domingo sr. řídí operu v Los Angeles a stále zpívá. Loňskou sezonu ukončil rolí zamilovaného mnicha v opeře Thaïs Julese Masseneta. Pro Dominga to byla již stodevětatřicátá role v kariéře. Madridský rodák získal 12 cen Grammy a pořídil stovky nahrávek. 

Český národní symfonický orchestr koncertně spolupracuje s umělci klasického a populárního hudebního zaměření (Ennio Morricone, James Morrison, Serj Tankian, Andrea Bocelli, Sting, George Michael, Natalie Coleová, Rolando Villazón).

Orchestr založil v roce 1993 trumpetista Jan Hasenöhrl spolu s dirigentem Zdeňkem Košlerem. Od roku 2005 orchestr pořádá festival Prague Proms, který letos 21. června zahájí koncert Buddy Rich Bigband a v rámci něhož vystoupí také operní hvězda Anna Netrebková.

Související