Příští válečný film s Bradem Pittem nazvaný War Machine bude k dispozici na službě Netflix a hrát se má jen ve vybraných kinech. Jak informovala agentura AFP, tato čerstvě oznámená dohoda opět potvrzuje, že Netflix se pro svoji on-line službu snaží získat co největší počet hvězdně obsazených celovečerních filmů.

„Je nám velkou ctí, že se můžeme přidat k inspirujícímu úsilí Netflixu produkovat špičkové filmy pro globální publikum,“ uvedl Pitt, který snímek produkuje svojí společností Plan B. Podle serveru Deadline.com se bude rozpočet pohybovat okolo 30 milionů dolarů, což z filmu War Machine dělá jeden z nejnákladnějších projektů, do nichž se kdy Netflix pustil.

Film, označovaný za provokativní satirickou komedii, vypráví o americkém generálovi, který se chová trochu jako rocková hvězda. Jeho pověst a bezchybná kariéra jej dovedou až k tomu, že je jmenován velitelem amerických vojsk v Afghánistánu. „Těší mě, že mohu natočit tak velký a odvážný film o spletité a bláznivé mašinerii moderní války,“ uvedl režisér a scenárista David Michod.

Snímek vzniká adaptací bestsellerové knihy The Operators: The Wild and Terrifying Inside Story of America’s War in Afghanistan, kterou napsal novinář Michael Hastings. Ten pro časopis Rolling Stones v roce 2010 pořídil rozhovor s americkým velitelem vojsk v Afghánistánu, generálem Stanleyem McChrystalem.

V důsledku článku, otištěného pod názvem The Runaway General, pak McChrystal odstoupil – v textu se totiž nevybíravě vyjadřoval na adresu Bílého domu.

Filmové servery už koncem roku speklovaly, že Brad Pitt bude v novém filmu tak trochu hrát právě McChrystala. Sám novinář Hastings už se ale na filmu podílet nestihl – v červnu 2013 zemřel při autohavárii.

Se snímkem War Machine se portfolio celovečerních filmů vyráběných pro on-line službu Netflix opět rozrůstá. Netflix již v posledních měsících uzavřel dohody na pokračování filmu Tygr a drak, snímek s Juddem Apatowem či sérii komedií s Adamem Sandlerem. Chystá také filmy s Rickym Gervaisem či dokumentární snímek s Leonardem DiCapriem.