Desítky stánků s knihami se tuto neděli objeví na pražské náplavce mezi Palackého a Železničním mostem. Pátý ročník knižního jarmarku Knihex představí produkci sedmdesáti takzvaných malých nakladatelů. „To jsou pro mě ti, které ta práce baví a nejde jim jen o zisk,“ přibližuje organizátorka Karolina Voňková.

Tato vystudovaná bohemistka pořádá Knihex od roku 2011 jako alternativu k veletrhu Svět knihy. Už tehdy Voňková provozovala malé komiksové nakladatelství Lipnik. To podobně jako další nízkonákladové nekomerční subjekty nemělo na vysoký pronájem stánku Světa knihy.

Voňkové navíc byla cizí i pouťová atmosféra veletrhu. Inspirovala se farmářskými trhy, které před několika lety v Praze zažívaly boom. Knihex šel s knihami na vzduch.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.