Johnny Depp se nemusel zvlášť snažit, aby v sobě našel zlo, které potřeboval pro roli irsko-amerického gangstera Jamese Whiteyho Bulgera. Toho ztvárnil ve filmu Black Mass: Špinavá hra, jenž měl v pátek mimosoutěžní premiéru na benátském filmovém festivalu.

„Našel jsem v sobě zlo už dávno, smířil jsem se s ním a teď si rozumíme,“ odpověděl Depp na otázku, jak se mu podařilo nahradit podivínského kapitána Jacka Sparrowa ze série Piráti z Karibiku postavou bostonského gangstera.

Letos šestaosmdesátiletý Bulger byl v Kalifornii dopaden roku 2011 po šestnácti letech na útěku. Nyní si odpykává dva doživotní tresty za celkem jedenáct vražd, které spáchal v 70. a 80. letech.

Depp kvůli této roli shodil husté vlasy a nasadil modré kontaktní čočky. S Bulgerem se dokonce pokusil spojit, což ale gangster odmítl. Herec přesto došel k závěru, že muž, kterého hraje, se za zloducha nepovažuje.

„Musíte ho brát jako lidskou bytost. Nikdo ráno nevstane, neoholí se nebo si nevyčistí zuby a nepodívá se do zrcadla, aby si řekl: Jsem zlý. Nebo: Dnes udělám něco zlého,“ prohlásil Depp na tiskové konferenci k filmu.

„Když si uvědomíte, co celý život dělal… Řekněme prostě, že násilí k jeho práci patřilo. Nejen to, byl to dorozumívací prostředek, kterému rozuměli jeho odpůrci,“ dodal.

Film Black Mass: Špinavá hra vypráví o době, kdy Bulger šéfoval irsko-americkému podsvětí. Zároveň ale udržoval blízké styky s FBI, která mu platila za to, že udával konkurenční italsko-americkou mafii. Výměnou za to FBI přehlížela jeho vlastní zločiny.

Jde již o druhý snímek na letošním benátském filmovém festivalu, který vypráví o úděsných zločinech, k nimž docházelo v uzavřených katolických komunitách v Bostonu.

Tím druhým filmem je dokumentární drama Spotlight o novinářích z deníku Boston Globe, kteří odkryli kauzu rozsáhlého sexuálního zneužívání nezletilých ze strany pedofilních kněží, jež chránila bostonská arcidiecéze.

Scott Cooper, režisér filmu Black Mass: Špinavá hra, ale tvrdí, že v tomto ohledu není Boston nijak výjimečný. „Je jedno, jestli je to italská Neapol nebo Detroit nebo Los Angeles nebo New York. Zločinnost a politika jdou často ruku v ruce a mívají katastrofální důsledky,“ prohlásil.

Deppův příjezd do Benátek vyvolal zatím největší zájem fanoušků. Ti se už od šesté hodiny ranní začali srocovat na místním Lidu, aby herce pozdravili.

Na to konto Depp prohlásil, že je nepovažuje za fanoušky, nýbrž ty, kteří pomáhají financovat jeho filmy. „Děkuji všem mým šéfům tam venku,“ dodal žertovně.

Film Black Mass: Špinavá hra vstoupí do českých kin 19. listopadu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist