Audiovizuální projekce spojená s pohybovou performancí italského uměleckého kolektivu jménem fuse* v pondělí zahájila týdenní oslavu 23. narozenin klubu Roxy a NoD.

Program oslav s názvem Be23 nabízí koncerty, divadlo, audiovizuální performance a výstavy. Velkou část akcí mohou zájemci tento rok navštívit zdarma, jak za pořadatele informoval Daniel Bacho.

Festivalový týden v Experimentálním prostoru NoD zahájila pohybová performance Ljós kolektivu fuse*, která vznikla v koprodukci s audiovizuálním studiem Lunchmeat.

"Středobodem celého vystoupení je tanečnice a akrobatka Elena Annoviová zavěšená v prostoru vysoko nad pódiem, jejíž pohybové kreace se prolínají a doplňují s audiovizuální projekcí reagující v reálném čase na její pohyb," uvedl Bacho.

Program prvního dne Be23 dále nabídl čtyři vernisáže v sousedících prostorech klubu Roxy v NoDu a před klubem, kde se uskutečnilo odhalení nového objektu nad křižovatkou ulic Dlouhá a Rybná – tím je socha Aleny Kupčíkové s názvem Zpívající tančící strom. Večer vyvrcholil hudebním vystoupením novozélandského producenta Opiuo.

Velkou porci aktuální tuzemské hudby přinese ve středu 21. října program Soundz Czech, který propojí prostory klubu Roxy a NoD. Na pěti pódiích se během večera vystřídá devět českých kapel, mimo jiné Vložte kočku a Manon Meurt.

Na oslavách v Roxy tradičně nebude chybět Vladimir 518, který vystoupí s Idiot live band.

V rámci Be23 se v sobotu 24. října uskuteční tanečně-výtvarný projekt s názvem Fatamontáž. V něm figurují zástupci současného českého tanečního a výtvarného světa se čtyřmi projekty, které spojuje téma geometrie. Návštěvníky provedou celým Experimentálním prostorem NoD.

Z tanečníků se představí tři osobnosti českého tance – Jan Vrána, Dora Sulženko Hoštová a Hana Turečková. Doplní je začínající tanečník a choreograf Martin Talaga. Každý tanečník bude mít ve svém týmu výtvarníka, který se postará o vizuální stránku vystoupení.

Klub Roxy se díky rekonstrukci za několik milionů korun v roce 2010 dočkal renovace interiéru. V klubu byla posílena vzduchotechnika, zvýšila se kapacita a změn doznal i design prostoru. Kulturní akce se od roku 1998 konají také v prvním patře klubu v Experimentálním prostoru NoD.