Před začátkem sobotního představení Pucciniho Toscy celá Metropolitní opera v New Yorku zazpívala Marseillaisu. Francouzskou hymnu orchestr Met s dirigentem Plácidem Domingem, sborem, techniky i běžnými zaměstnanci zazpíval jako výraz solidarity s obětmi pátečních teroristických útoků v Paříži.

Každý divák dostal text hymny vytištěný v programu, jak informoval deník New York Times. Podle něj publikum při zpěvu hymny povstalo.

Podobný krok podle blogu Slippedisc.com učinil také National Arts Centre Orchestra v kanadské Ottawě, který Marseillaisou zahájil sobotní koncert.

Solidaritu s Paříží během soboty projevila také opera v německém Lipsku, která obětem teroristických útoků věnovala inscenaci Figarovy svatby. Koncertní sál v brazilském Sao Paulu byl pro změnu v sobotu nasvícen v modré, bílé a červené, tedy barvách francouzské trikolory.

Ve vídeňském Musikvereinu se v sobotu večer hrála Beethovenova Symfonie č. 9. Předtím, než ji uvedl s Berlínskými filharmoniky, na pódium vystoupil dirigující sir Simon Rattle.

„Beethovenova Devátá je cestou z temnoty ke světlu a to světlo zahrnuje Beethovenův apel k lásce a toleranci,“ řekl Rattle a následně ocitoval Ódu na radost: „Zástup lidstva sbratřen blíže – nikdy jsme tato slova nepotřebovali slyšet tolik jako dnes, kdy čelíme lidem, kteří v ně nevěří,“ dodal Rattle.

Podle agentury AFP se páteční teroristický útok dotkl také chystaných stadionových koncertů. Irští U2 zrušili dva vyprodané koncerty v pařížské AccorHotels Areně. Ten sobotní měla po celém světě vysílat televize HBO a na jeho propagaci vynaložila značné prostředky. U2 už v Paříži hráli v úterý a ve středu.

"V nevíře a v šoku jsme sledovali, jak se vyvíjí události v Paříži. Chtěli bychom vyjádřit hlubokou soustrast se všemi obětmi zesnulých a s jejich rodinami," napsali U2 ještě v pátek v noci na sociálních sítích. Oba koncerty v Paříži prý odehrají ve vhodnější čas.

Také kapela Foo Fighters předčasně ukončila evropské turné. Její frontman Dave Grohl před časem spolupracoval s metalovou skupinou Eagles of Death Metal, jejíž vystoupení v klubu Bataclan v pátek ukončil teroristický útok.

"Ve světle tohoto nesmyslného násilí, uzavření hranic a mezinárodního smutku teď nemůžeme pokračovat," uvedli Foo Fighters na sociálních sítích. Kapela měla v pařížské AccorHotels Areně vystoupit den po U2, nakonec ale ruší i vystoupení v Turíně, Lyonu a Barceloně.

Britští rockeři Motörhead byli odhodláni svůj nedělní koncert v Paříži odehrát. Kvůli zavřeným hranicím se ale jejich vozy nemohou dostat do země. Motörhead proto v sobotu v noci oznámili, že koncert v pařížské aréně Zenith přesouvají na leden. 

Kvůli teroristickým útokům rovněž britská skupina Coldplay odložila sobotní vystoupení v Los Angeles, které měla živě streamovat služba Tidal.

Podle amerického časopisu Billboard, který sleduje hudební průmysl, při pátečním útoku v pařížském klubu Bataclan zahynul Thomas Ayad, zaměstnanec nahrávací společnosti Mercury Records. V sobotu to v hromadném e-mailu oznámil ředitel a předseda správní rady Universal Music Group Lucian Grainge.

Pořadatelé nadcházející konference o změnách klimatu, která má v Paříži začít 30. listopadu, oznámili, že navzdory původním plánům na webu nebudou streamovat s konferencí spjatá hudební vystoupení Eltona Johna či kapely Duran Duran.

Další koncerty se před konferencí měly pod názvem 24 Hours of Reality and Live Earth živě přenášet ze světových metropolí od Rio de Janeira po Kapské Město. Nyní se zdá, že všechna hudebních vystoupení byla zrušena.