Facebooková stránka se snaží projevit solidaritu s oběťmi pátečních teroristických útoků v Paříži. Jejím cílem je dostat do čela žebříčků služeb iTunes a Amazon.com píseň americké kapely Eagles of Death Metal, při jejímž koncertu v pařížském klubu Bataclan teroristé postříleli 89 lidí.

Stránka se jmenuje Eagles of Death Metal For No. 1 a během neděle nasbírala přes 6000 lajků. Chce přimět uživatele sociálních sítí, aby si na iTunes či Amazonu koupili coververzi písně Save a Prayer, původně od britské popové skupiny Duran Duran, v podání Eagles of Death Metal.

Skladba už je nyní na 1. pozici rockového žebříčku iTunes i v celkových statistikách Amazonu vedených pro nejkupovanější písně. V celkovém žebříčku iTunes, který zohledňuje i skladby z jiných žánrů než rocku, se pohybuje okolo 37. místa.

„Jsme skupina fanoušků Eagles of Death Metal a tímto způsobem chceme vzdát poctu těm, kterých se dotkly strašlivé události v Paříži,“ uvádějí správci stránky na Facebooku a zdůrazňují, že nejde o iniciativu nahrávací společnosti ani PR firmy.

Protože autory písně jsou Duran Duran, všechny výtěžky z prodeje skladeb by šly na jejich konto. Duran Duran zatím neuvedli, zda je věnují pozůstalým obětí.

Při koncertu Eagles of Death Metal v pařížském Bataclanu teroristé zavraždili i šestatřicetiletého Nicka Alexandera, který kapele na koncertech prodával merchandising. Podle deníku USA Today Alexander v minulosti podobně pracoval na turné kapel Black Keys nebo Alice in Chains.

Podle amerického časopisu Billboard, který sleduje hudební průmysl, při pátečním útoku v Bataclanu rovněž zahynul Thomas Ayad, zaměstnanec nahrávací společnosti Mercury Records. V sobotu to v hromadném e-mailu oznámil ředitel a předseda správní rady Universal Music Group Lucian Grainge.