Americký jazzový trumpetista Wynton Marsalis pro velký zájem publika v Brně přidá druhý koncert. Lístky na první vystoupení, které se uskuteční 12. února v podvečer v Sonocentru, zmizely z předprodejů během dvou týdnů.

Druhý koncert se po dohodě s Marsalisovým managementem uskuteční tentýž den, tedy rovněž 12. února, a to od 21 hodin. Ve středu to oznámil umělecký ředitel brněnského JazzFestu Vilém Spilka.

Marsalis do Brna přijede s proslulým big bandem Jazz at Lincoln Center Orchestra. Čtyřiapadesátiletý trumpetista má na kontě devět cen Grammy. "Wynton Marsalis je hudební chameleon a díky své prvotřídní technice slaví úspěchy nejen v jazzu, ale také v klasické hudbě. Jako jediný muzikant má ve své sbírce ceny Grammy jak za jazz, tak za klasickou hudbu," uvedl Spilka.

Jeden zlatý gramofon obdržel Marsalis dokonce i v kategorii mluvené slovo pro děti. Na konci 90. let po boku slavné herečky Kate Winsletové nahrál album hudebních pohádek Listen To The Storyteller.

S big bandem Jazz at Lincoln Center Orchestra se Marsalis vrací ke kořenům jazzu. "Kdybych měl tento projekt popsat někomu, kdo o něm nikdy neslyšel, nejspíš bych řekl, že je to temperamentní soubor úžasných hráčů, kteří se inspirují v samotné prapodstatě afroamerické hudby, ale dokážou ji přetvořit s ohledem na hudební současnost," řekl Spilka.

Další z ohlášených hvězd příštího ročníku brněnského JazzFestu je saxofonista Wayne Shorter. Dvaaosmdesátiletý muzikant patří k legendám žánru. Podle odborníků ale ani v pokročilém věku nepřestává hledat nové cesty pro improvizovanou hudbu.

Související