Hudební festival Colours of Ostrava v pondělí oznámil první hvězdu příštího ročníku. Anglický zpěvák Antony Hegarty zde místo své nejznámější kapely Antony and the Johnsons vystoupí pod jménem Anohni. Na festivalu představí nový koncertní projekt, jenž vychází z chystaného alba zvaného Hopelessness.

To představuje odklon od Antonyho předchozích symfonických projektů. „Tato nahrávka bude výrazně jiná než mé předchozí. Nejsem si jistá, jestli se bude líbit těm, kdo poslouchali mou starší komorní hudbu. Jde o temně laděnou, tanečně-experimentální elektronickou desku,“ uvedla transgenderově orientovaná Antony, která o sobě raději hovoří jako o ženě, v rozhovoru pro fanouškovské stránky Yuku.com.

Čtyřiačtyřicetiletá Antony na projektu spolupracuje s devětadvacetiletým skotským producentem Hudsonem Mohawkem a třiatřicetiletým americkým experimentálním hudebníkem řečeným Oneohtrix Point Never.

Antony v minulosti z elektronické hudby spolupracovala například na duetu Blind se zpěvačkou Björk. Antony and the Johnsons své poslední album Swanlights vydali roku 2010.

Nové albu Hopelessness má vyjít na jaře 2016, první koncert k němu proběhne 12. července v italském Turíně. Colours of Ostrava tak budou jedním z vůbec prvních míst, které projekt uvidí naživo. Podle Anohni má živé provedení být „značně neobvyklé“, jak uvedla. „Chci prozkoumat, nakolik dovedu oddělit svůj hlas od svého těla, a zapojit avatary, které budou mé tělo reprezentovat,“ řekla Anohni.

Ta zároveň příští rok v létě v Německu vystaví své obrazy.

Antony and the Johnsons vystoupili na Colours of Ostrava v roce 2012. V tehdy novém festivalovém areálu Dolních Vítkovic za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava hráli pro tisíce diváků. “Antony and the Johnsons pro mě představuje jednu z největších, nejzajímavějších a zároveň nejtajuplnějších osobností současné hudby,“ dodala ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Colours of Ostrava 2016 se uskuteční ve dnech 14. až 17. července, v prodeji jsou v tuto chvíli čtyřdenní vstupenky za 1990 korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist