Tři největší korejské divácké hity všech dob uvede od pátku v pražských kinech Lucerna a Světozor festival asijských filmů Filmasia. Představí rovněž snímky z Filipín, pro festival zcela nového teritoria. Přehlídka končí 9. prosince.

Nejvýraznějším bodem filipínského programu bude podle mluvčího přehlídky Pavla Sladkého legendární snímek Čingischán, uvedený v restaurované verzi. Režisér Manuel Conde ho natočil v roce 1950 a sám ztvárnil titulní postavu.

O dva roky později měl snímek premiéru na festivalu v Benátkách, dnes je označován za klasiku filipínského filmu.

Program zastupující jihokorejskou kinematografii zahrne ve druhé polovině festivalu šest titulů. Tři z nich patří na špičku návštěvnosti korejských filmů všech dob. 

Například válečný film Bouřlivé proudy vidělo v Koreji 17 milionů diváků, což je absolutní národní rekord.

Promítnut bude i snímek Óda na mého otce, který se natáčel mimo jiné v Praze a Ostravě. Děj rodinného historického dramatu začíná v 50. letech a odehrává se v Německu i během korejské války na hranici mezi budoucí KLDR a Jižní Koreou.

Podle ředitelky festivalu Karly Stojákové ze společnosti Axman Production slibuje korejský program maximální žánrovou pestrost.

"Promítne válečný spektákl i akční detektivní komedii, komorní drama i kostýmní historickou podívanou," uvedla.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist