Sérii deseti speciálních repríz úspěšné inscenace nazvané La Putyka připravil do holešovických Jatek78 od 7. do 18. prosince soubor Cirk La Putyka. Podle jeho mluvčí Kláry Nechanické diváci v adventním čase každý den zažijí vlastně tři představení v jednom.

"Nejdřív změníme názor publika na to, jak se správně používá galerie a co se všechno smí dělat na baru, když se nebojí výšek. Pak diváky čeká La Putyka v divadelním sále, po které se husím pochodem vydají do tréninkových prostor, kde uvidí, jak vzniká nový cirkus. Na dosah ruky budou mít taneční a akrobatická čísla. Uvelebí se na žíněnkách a trampolínách, nad nimi se bude létat a dozvědí se, co všechno jsme se za posledních šest let naučili," vypočítala Nechanická.

Úspěšná inscenace La Putyka, která dala souboru jméno, měla premiéru v roce 2009 a byla vyhlášena divadelním představením roku. Ojedinělým způsobem kombinovala akrobacii, tanec, loutky a sportovní výkony s živou hudbou.

Představení nahlíží atmosféru české hospody "skelným pohledem střízlivého půllitru" a optikou nového cirkusu. Diváky baví a předkládá jim nečekané akrobatické, hudební i pohybové jevy.

Členové souboru Cirk La Putyka se věnují žánru, kterému se říká nový cirkus, a vytváří vlastní specifickou poetiku. Důležitá pro ně je nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení. Během šesti let své umění představili i v Šanghaji, Austrálii, Brazílii a Francii.

Multižánrový kulturní prostor Jatka78 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích otevřeli členové souboru před rokem. Od letošního května je jejich domovskou scénou, ovšem nechávají tu vystupovat i další divadelní, taneční a novocirkusové soubory z Česka i ze světa. V repertoáru má Cirk La Putyka desítku projektů.

Zatím posledním byla v říjnu inscenace Family, na kterou naváže v únoru 2016 premiéra projektu Roots v berlínském kabaretním a varietním divadle Chamäleon. V něm odehraje Cirk La Putyka do srpna přes 180 repríz.

Na podzim 2016 bude mít na Jatkách78 premiéru poslední část trilogie – duet Black Black Woods, který budou pro principála Rostislava Nováka mladšího a jeho otce Rostislava Nováka staršího režírovat Linda Kapetanea a Jozef Fruček.