Kapela Eagles of Death Metal, která byla uprostřed rozehraného koncertu, když teroristi z Islámského státu 13. listopadu v Paříži spustili nejkrvavější ze svých útoků, včera vystoupila jako host irských U2.

Kalifornská rocková skupina – vedená frontmanem Jessem Hughesem oblečeným v bílé – odehrála emocionální, silnou verzi skladby Patti Smith nazvané People Have The Power a následně i svůj vlastní hit I Love You All The Time.

„Teď už mi dovolte představit lidi, jejichž životy budou navždy součástí Paříže. Jsou to naši bratři, kteří byli před třemi týdny oloupeni o své pódium,“ řekl frontman U2 Bono na posledním z koncertů, které U2 odehráli v rámci svého turné Innocence and Experience.

Eagles of Death Metal svoji evropskou šňůru po teroristických útocích zrušili.

Koordinované útoky ve francouzské metropoli zabily 130 lidí, z toho nejvíc v klubu Bataclan právě během koncertu Eagles of Death Metal.

Někteří fanoušci se na pondělním vystoupení U2 omotali francouzskými vlajkami. Protože ve Francii stále platí výjimečný stav, v AccorHotels aréně platila mimořádná bezpečnostní opatření. Dvě hodiny nad arénou kroužila helikoptéra. Divákům bylo také řečeno, aby do haly, která pojme 20 tisíc lidí, přišli zadním vchodem. K žádným incidentům nicméně nedošlo.

Eagles of Death Metal, jejichž spoluzakladatel a zároveň frontman sestavy Queens of the Stone Age Josh Homme s nimi málokdy vystupuje, a proto nebyl ani na koncertě v Bataclanu, po útocích řekli, že chtějí být prvními, kdo v Bataclanu po znovuotevření zahraje.

U2 kapele po útocích pomohli s logistikou. Ještě včera Irové odmítli, že by Eagles of Death Metal byli hosty prvního z jejich dvou vystoupení v Paříži. V neděli se U2 o pódium podělili s Patti Smith.