Třetí ročník Festivalu Spectaculare, který v metropoli proběhne od 20. ledna do 12. února, odstartuje vernisáž Spectaculare Art Show v pražské The Chemistry Gallery.

Akce, která představuje současnou elektronickou a akustickou hudbu na pomezí vážné hudby i jazzu, nabídne sedm koncertních večerů, představení současného tance s živou hudbou, tři workshopy, projekce filmů a tři výstavy.

"Jak se stalo již na festivalu dobrým zvykem, všechny koncerty doprovodí speciální videoprojekce," uvedl dramaturg přehlídky Josef Sedloň.

V rámci třetího ročníku vystoupí například německý režisér Arovane, anglická zpěvačka s českými kořeny Emika nebo skladatel a autor hudby k televizním seriálům Sherlock či Jekyll and Hyde Michael Price.

Výsledek vzájemné spolupráce představí drum'n'bassový inovátor Grederic Robinson a klávesista Kordz, stejně jako italská postrocková skupina Port-Royal ve spojení s americkým experimentátorem vystupujícím pod jménem Bvdub.

Diváci také uslyší japonského vibrafonistu Masajošiho Fujitu a britského elektronického bubeníka Rivala Consolese.

Program v Jazz Docku 26. ledna zahájí anglický písničkář Will Samson a Manu Delago, rakouský virtuos na perkusivní nástroj hang a spolupracovník zpěvačky Björk.

Ze Slovenska na festival dorazí představitelé současné klubové scény FVLCRM, Stroon či KeOSz. Spectaculare zakončí 12. února večer, který kromě hudby a projekcí spojí také současný tanec v představení Prague New York Effect s Lenkou Dusilovou a americkou umělkyní Tendayi Kuumbaovou.

Festival Spectaculare, který propojuje současnou elektronickou, ambientní a experimentální hudbu s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním, se uskuteční v Paláci Akropolis, Cross Clubu a Jazz Docku. Navazuje na koncertní série Music Infinity nabízející již několik let muziku na okraji hudebního spektra. Filmové projekce se uskuteční v Bio Oko a kině Světozor.

Související