Ve svém novém filmu nazvaném Osm hrozných režisér Quentin Tarantino vypráví o lovcích lidí, kteří se po americké občanské válce ocitají ve státě Wyoming na západě USA. Snímek vznikl podle scénáře, na nějž je režisér pyšný – zvlášť teď, kdy byl za něj nominován na Zlatý glóbus.

V tříhodinovém westernu se znovu setkávají Tarantinovi dlouholetí herci Samuel L. Jackson, Tim Roth, Kurt Russell a Michael Madsen. Poprvé v některém Tarantinově filmu naopak účinkuje třiapadesátiletá Jennifer Jason Leighová.

Režisérův v pořadí osmý snímek začíná příběhem lovce lidí Johna Rutha, kterého hraje Kurt Russell, a uprchlice Daisy (Jennifer Jason Leighová). Ti dva uhání zasněženou krajinou v dostavníku do městečka Red Rock, když cestou naberou dva cizince.

Jak sněhová vánice nabývá na intenzitě, dostavník musí zastavit a cestující nachází přístřeší v dřevěnici. Tam také potkávají další poutníky. Postavy se začínají lépe poznávat, zjišťují, že ne všechno je tak, jak si myslely, a následně se rozpoutá vlna násilí.

„S Quentinem jsem se učil už při natáčení filmu Gauneři,“ řekl herec Tim Roth na čtvrteční premiéře snímku v Londýně. „Filmaře, který točí takovéto příběhy, neodmítnete. Jen doufáte, že vás osloví znovu.“

Ve čtvrtek odpoledne film Osm hrozných získal tři nominace na Zlaté glóby – cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli může získat Jennifer Jason Leighová, Tarantino může obdržet ocenění za scénář a skladatel Ennio Morricone pak Zlatý glóbus za hudební doprovod.

„Jsem na scénář nesmírně hrdý, stejně jako na to, že byl nominován,“ prohlásil Tarantino, který již obdržel dva Oscary za scénář svých filmů Nespoutaný Django a Pulp Fiction.

Na dotaz, zda teď pomýšlí na Oscara za režii, ale Tarantino jen krčí rameny. „Těžko říct. Když někdo tuhle cenu dostává, většinou shrábne vše. Dostane cenu za nejlepší film, za nejlepší režii a čtyři pět dalších ocenění,“ vysvětlil. „Takový film jsem ještě nenatočil. Ale uvidíme, jak to tentokrát dopadne.“

Film Osm hrozných se v amerických kinech začne hrát 25. prosince, do tuzemských biografů vstoupí 7. ledna.

Související