V londýnských nahrávacích studiích Abbey Road se sešli italský skladatel Ennio Morricone, režisér Quentin Tarantino a členové Českého národního symfonického orchestru. Ti se podílejí na hudbě k Tarantinovu novému filmu Osm hrozných, v angličtině nazvanému The Hateful Eight.

Tarantino spolu s herci Kurtem Russellem a Waltonem Gogginsem sledoval, jak Morricone s orchestrem pracuje na živé nahrávce hudby z filmu. Ta vyjde v nejbližší době na vinylu.

"Při nahrávání jednoho z hlavních témat hudby k filmu si členové ČNSO mohli připomenout, jak náročné je natáčení bez možnosti střihu. Právě dvouminutové trumpetové sólo, kterého se zhostil Jan Hasenöhrl, jistě potěší milovníky Morriconeho hudby," uvedl mluvčí orchestru Janis Sidovský.

Morricone, Tarantino, Russell, Goggins a členové ČNSO se během natáčení podepsali na zeď slavného studia v Abbey Road. Stěna byla po dobu nahrávání vyzdobena uměleckým graffiti filmu Osm hrozných, který minulý týden získal tři nominace na Zlatý glóbus včetně té v kategorii pro nejlepší původní hudbu.

Tarantino, celoživotní obdivovatel Morriconeho díla, použil jeho hudbu ve svých posledních pěti filmech. Nyní je to však poprvé, kdy Morricone nahrál zcela původní hudbu k Tarantinově snímku.

Soundtrack k Osmi hrozným se skladbami Morriconeho vyjde u Decca Records celosvětově 18. prosince.

Western Osm hrozných bude mít v USA premiéru 25. prosince. Po omezenou dobu se bude promítat ve formátu 70 mm Ultra Panavision. Od ledna 2016 se pak objeví v rozšířenějším, digitálním formátu. V Česku bude film uveden 7. ledna 2016.

Tarantino a Morricone se setkali letos 18. července v Praze, kde Morricone začal natáčet hudbu pro Tarantinův nový western. Skladatel si pro soundtrack vybral ČNSO, se kterým absolvoval letošní turné po Evropě.

Morricone se chystá na celosvětové turné 60 Years of Music World Tour, v jehož rámci má 15. ledna 2016 vystoupit i v pražské O2 areně. Spolu s orchestrem představí nový koncertní program, ve kterém nebudou chybět jeho nejznámější skladby.

Morricone tak navazuje na poslední turné, které loni během 22 zastávek navštívilo přes 150 tisíc lidí včetně těch ve vyprodané O2 areně v Praze.