Půlroční pauza lobbistické Kanceláře Blaník skončila. Internetový server Stream.cz v pondělí oznámil, že 31. prosince začne vysílat čtvrtou řadu stejnojmenného populárního internetového seriálu.

Ta bude mít čtrnáct epizod, které budou k dispozici každý týden v páteční předpremiéře na facebookové stránce seriálu a od soboty pak na internetové televizi Stream.cz. První epizoda se má jmenovat Tony is Back.

„Tvůrčí pauza nám prospěla, možnost aktuálně se vyjádřit k dění v naší politice sice chyběla, ale měli jsme aspoň čas popřemýšlet o posunu blaníkovských postav a můžu naznačit, že živé jsou nejen kauzy, ale i Tonda, Lenka a Žížala,“ uvedl producent Milan Kuchynka ze společnosti Negativ, která za seriálem stojí.

Ve čtvrté řadě seriálu budou opět účinkovat Marek Daniel v roli lobbisty Tondy Blaníka, Marek Dalecký jako asistent Žížala a Halka Třešňáková coby sekretářka Lenka. Čtvrtou sérii znovu natočí Marek Najbrt.

Kancelář Blaník minulý měsíc na pozvání Českého centra Londýn vyjela do Velké Británie, kde tvůrci na závěrečném večeru tamního filmového festivalu Made in Prague představili deset nejlepších dílů.

Tvůrci právě pro tuto projekci natočili speciální bonusový díl seriálu, v němž se na Tondu Blaníka s prosbou o pomoc obrací britský premiér David Cameron, když potřebuje poradit, jak vyzrát na předsedu Evropské rady Donalda Tuska.

Populární internetový seriál Kancelář Blaník od dubna 2014, kdy se začal vysílat, stojí na humoru, parodii a politické nekorektnosti. Sleduje osudy lobbisty a politického manipulátora Tondy Blaníka, který díky svým konexím a všudypřítomnému telefonu manipuluje českou politiku – od prezidenta a Poslanecké sněmovny až po byznysmeny či sportovce.

Tonda Blaník dostal jméno podle počátků podnikatele Romana Janouška. Právě v kině Blaník se v 90. letech odehrávaly protidrogové besedy, kde se Janoušek seznámil s bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem.