Ještě před tím, než vstoupí do kin, na internet utekly očekávané oscarové snímky režisérů Quentina Tarantina a Alejandra Gonzáleze Iňárritua.

Filmy nazvané Osm hrozných a Revenant Zmrtvýchstání už od víkendu kolují na pirátských sítích, napsal server Variety.com. V obou případech jde o kvalitní kopie takzvaných screenerů, které filmová studia posílají oscarovým porotcům.

Snímky, o nichž se hovoří jako o favoritech na Oscara, přitom do amerických a kanadských kin vstoupí až na Štědrý den. V českých kinech se Osm hrozných začne promítat 7. ledna, snímek Revenant, v němž účinkuje Leonardo DiCaprio, pak o týden později.

Podle firmy Excipio, která monitoruje zájem o pirátské kopie filmů, se na internetu nejvíce stahuje právě Revenant Zmrtvýchstání. Během posledních 24 hodin si jej stáhlo téměř 740 tisíc unikátních IP adres. V případě Tarantinova filmu Osm hrozných to bylo 569 tisíc adres.

Na internet dále z oscarových screenerů utekl snímek Creed se Sylvesterem Stallonem. Ten už se v amerických biografech promítá, do těch českých vstoupí 31. prosince.

Film Creed si za 24 hodin stáhlo téměř 500 tisíc unikátních IP adres.

Společnosti Fox, The Weinstein Company a Warner Bros., které za třemi uniklými filmy stojí, zatím neuvedly, jak budou dál postupovat.

Podle Variety.com už po síti v pirátských kopiích dále kolují nedávné snímky Steve Jobs, Joy, Carol, Brooklyn, Legendy zločinu nebo V srdci moře.

Variety.com v souvislosti s úniky připomíná především nešťastný osud Tarantinova filmu Osm hrozných. Ten málem nevznikl poté, co piráti ukradli a po internetu rozšířili celý jeho scénář. Tarantino se ale film nakonec přesto rozhodl natočit.

Související