Dvanáct let po otevření zaznamenalo pražské Museum Kampa historicky nejvyšší návštěvnost. Vloni si jeho dočasné výstavy i stálé expozice prohlédlo téměř 131 tisíc diváků.

Nejnavštěvovanější byly výstavy obrazů Františka Kupky ze sbírky americké kunsthistoričky Lilli Lonngren Andersové, přehlídka Večerníček slaví 50 let, kterou muzeum uspořádalo ve spolupráci s Národní galerií a Českou televizí, a také expozice česko-francouzské malířky Toyen.

Ta je pro mimořádný zájem čerstvě prodloužena do 16. února.

Na letošní rok muzeum chystá další Kupkovu výstavu. Jmenovat se bude Vanoucí Modře a její součástí budou i obrazy zapůjčené z pařížského muzea Centre Pompidou.

Expozice nazvaná 7 mistrů českého skla uctí památku vloni zesnulé české sklářky Miluše Roubíčkové.

Museum Kampa si v průběhu roku také půjčí obraz norského malíře Edvarda Muncha z vídeňského Belvederu.

Nadace Jana a Medy Mládkových by v letošním roce do správy měla též získat Werichovu vilu, kterou nyní rekonstruuje Městská část Prahy 1.

"Pokud se tak stane, jsme připraveni v řádu několika měsíců Werichovu vilu otevřít veřejnosti a nabídnout návštěvníkům možnost prohlédnout si živé interaktivní expozice věnované Janu Werichovi a významným osobnostem, které dům obývaly," uvedla mluvčí nadace.

V prostorách Werichovy vily se mají konat také programy určené dětem a dospělým.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist