Věhlasná izraelská flétnistka Sharon Bezalyová vystoupí ve čtvrtek a pátek s Filharmonií Brno. Bezalyová bude hrát na příčnou flétnu ze čtyřiadvacetikarátového zlata, dále na altovou a basovou flétnu.

S brněnskými filharmoniky uvede skladbu Svůdná tvář naděje a zoufalství, kterou jí na míru napsala ruská skladatelka Sofia Gubajdulinová. Lístky jsou zatím ještě v prodeji.

"Fakt, že flétnový koncert zazní právě v jejím podání, dodává tomuto provedení punc autenticity a zároveň mimořádné události," uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

V druhé půli večera zazní Píseň o zemi Gustava Mahlera – niterná symfonie na texty ze sbírky Čínská flétna. Pěvecké party odzpívají altistka Jana Sýkorová a tenorista Kor-Jan Dusseljee.

Taktovky se při obou koncertech v Janáčkově divadle chopí Tomáš Netopil. Mahlerova Píseň o zemi je podle něj natolik silná, barevná, grandiózní a přitom niterná, že osloví široké spektrum posluchačů.

Filharmonie Brno v jubilejní 60. sezoně dává kromě velkých jmen symfonické hudby 19. a 20. století prostor také soudobé tvorbě.

"Nebojíme se riskovat, otevírat našim posluchačům uši a snažit se je vtáhnout do současného světového hudebního dění. Není to cesta experimentu, ale rozpínání hranic klasické hudby blíž k dnešní době," popsal dramaturg Vítězslav Mikeš.

Sólistkou sezony je houslistka Alina Pogostkinová. Posluchačům se představí 25. a 26. února v houslovém koncertu Vzdálené světlo lotyšského autora Peterise Vaskse za jeho osobní účasti.

V květnu pak rozezní Janáčkovo divadlo expresivním Houslovým koncertem německého skladatele Jörga Widmanna.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist