Čtyři česká a dvě slovenská města navštíví herec Boleslav Polívka a hosté jeho populární Manéže při únorovém halovém turné.

Polívka pozval například hudebníka Jiřího Stivína, herce Arnošta Goldflama, skupinu Horkýže Slíže a svou dceru Annu.

Putování Českem a Slovenskem začne 20. února v brněnské sportovní hale Vodova a pokračuje do Prahy, Ostravy, Zlína, Trnavy a Bratislavy.

Halové turné přichází v situaci, kdy Česká televize novou Manéž Bolka Polívky nenatáčí a protagonista podle vlastních slov nezná důvod.

"Je to taková náplast na naši bolístku, že vlastně nám nikdo pořádně nevysvětlil a neřekl, že ta Manéž nebude, pořád se to nějak odkládá, všichni jsou anonymní, připomíná mi to chování kdysi předrevolučních pracovníků," řekl Polívka.

Ten si větší prostory vyzkoušel už před rokem na Slovensku, kde vystupoval v devíti městech od Humenného po Bratislavu. Všude bylo plno, uvedl ředitel Polívkova brněnského divadla Ondřej Chalupský. Návštěvnost se pohybovala od 600 do 2200 lidí.

V plné haly věří Polívka i při novém turné. Přípravy podle něj vždy připomínají dění před rockovým koncertem. Velký prostor vyžaduje také jiné herecké prostředky. "Musí se hrát s větším gestem a očima otevřenýma dokořán," řekl Polívka.

Některé scénky a hosty připravovaných halových představení znají diváci z televizních obrazovek, kde se populární Manéž objevila poprvé v roce 1987.

Celkem televize natočila pět desítek pořadů. Z hostů si Polívka pochvaluje například spolupráci se slovenským kolegou Milanem Lasicou, kterého si taktéž pozval i na únorové turné.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist