Herec Harrison Ford a režisér Steven Spielberg spojí síly nad pátým dílem dobrodružného akčního filmu Indiana Jones. Ten do kin přijde v červenci 2019, jak v úterý uvedla společnost Walt Disney Company.

Třiasedmdesátiletý Ford si s neodmyslitelným kloboukem na hlavě zopakuje slavnou roli archeologa a dobrodruha, jenž se roku 1981 poprvé objevil ve filmu Dobyvatelé ztracené archy.

"Indiana Jones je jedním z největších hrdinů v dějinách filmu. Nemůžeme se dočkat, až ho roku 2019 znovu pošleme na plátna kin," uvedl Alan Horn, předseda Disneyho.

Nový film, který zatím nemá název, do kin přijde jedenáct let po posledním dílu nazvaném Indiana Jones a Království křišťálové lebky. V něm se hrdina znovu setkal se svojí dávnou milenkou Marion, již opět hrála Karen Allenová, a zjistil, že má dospělého syna Mutta. Toho ztvárnil Shia LaBeouf. Snímek získal rozporuplné recenze.

Disney neuvedl, zda budou Allenová či LaBeouf účinkovat i v novém dílu. Stejně tak neupřesnil nic bližšího o ději. Indiana Jonese 5 mají produkovat Kathleen Kennedyová a Frank Marshall. 

Letos devětašedesátiletý Spielberg natočil zatím všechny filmy ze série.

Úterní oznámení lze vnímat v kontextu úspěchu Disneyho nedávného sci-fi filmu Star Wars: Síla se probouzí, z nějž se stal historicky třetí komerčně nejúspěšnější snímek všech dob. Tomu jistě napomohlo to, že si zde Harrison Ford zopakoval roli vesmírného pašeráka Hana Sola, která mu roku 1977 vynesla slávu ve filmovém průmyslu.

Série Indiana Jones, kterou vytvořil filmař George Lucas, v kinech utržila přes 2 miliardy dolarů a získala fanoušky na celém světě. Zatím čítá čtyři filmy.

Nový Indiana Jones bude prvním snímkem, jejž vyrobí Disney. Ten práva na distribuci série získal od Paramount Pictures, společnosti vlastněné firmou Viacom, v roce 2013. Rok předtím Disney koupil firmu Lucasfilm, jež kromě Indiana Jonese stála rovněž za sérií Star Wars.

Součástí ságy o Indianu Jonesovi je ještě televizní seriál z 90. let nazvaný Mladý Indiana Jones. Životnost celé série dodnes přiživují atrakce v Disneyho zábavních parcích.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist