Středočeská muzea a galerie získaly 1,6 milionu korun na pět nových projektů. Za tyto peníze budou mimo jiné pořízeny funkční pece do rozšiřovaného kouřimského skanzenu nebo uspořádána výstava kreslíře Vladimíra Jiránka k jeho nedožitým 78. narozeninám či koncerty v Památníku Antonína Dvořáka.

Rozdělení peněz v pondělí schválili krajští radní, jak sdělila mluvčí hejtmanství Nicole Mertinová.

Nejvíc peněz, 365 tisíc, dostalo kolínské regionální muzeum pro skanzen v Kouřimi. "V rámci dokončovacích prací při rozšíření skanzenu v Kouřimi jsme poskytli prostředky na funkční pece a černou kuchyni, což obohatí připravovaný program," uvedl radní pro kulturu Zdeněk Štefek za KSČM.

Galerie Středočeského kraje získala přes 360 tisíc Kč na uspořádání výstavy kreslíře a ilustrátora Vladimíra Jiránka.

Expozice bude umístěna v severním křídle kutnohorské Jezuitské koleje a bude zahrnovat tvorbu pro děti, například obrázky populárních králíků z klobouků nebo postaviček Pata a Mata, dále kreslené vtipy a počítačové animace.

Polabské muzeum obdrželo stejnou částku na expozici Večerníček z Chaloupky na vršku, která představí loutky a dekorace z českých animovaných pohádek z ateliéru Šárky Váchové. Návštěvníci uvidí 150 originálních loutek a dekorací z více než 25 českých pohádek.

Oblastní muzeum Praha-východ dostane stejný příspěvek na uspořádání výstavy, jež představí bohatou historii a produkci nejúspěšnějšího českého studia kresleného filmu – Bratří v triku.

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami připravuje tři koncerty v rámci festivalu Dvořákovo Příbramsko, kraj na ně přispěl částkou 150 tisíc korun. Všechna vystoupení se budou konat v komorním prostředí koncertního sálu a v Kounicově hudebním salonku.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist